NORMÁLNÍ PROVOZ - nebojte se chodit k lékaři, medicínské zanedbání péče je horší než COVID19

Vážení klienti,

Nadále platí vstup pouze se zakrytými ústy a nosem.

Za vstupními dveřmi je dávkovač dezinfekce na ruce, prosíme o jeho použití při vstupu.

Ve vnitřních prostorách dodržujte prosím 2 m odstupy od ostatních klientů.

V případě, že na sobě pozorujete příznaky onemocnění, zůstaňte doma.

Děkujeme Vám za ohleduplnost k ostatním osobám, jde o zdraví nás všech.

Téma: „nebojte se chodit k lékaři, medicínské zanedbání péče je horší než COVID19“

V dnešní Covidové době se vynořuje jeden problém, o kterém se příliš nemluví. Tím problémem je zanedbání preventivní lékařské péče ze strany pacientů, kteří se bojí přijít k lékaři z důvodů obavy z nákazy infekcí Covid19. Toto nové onemocnění, jak vidíme v letošním roce, nelze podceňovat, ale kromě této infekce se u nás stále vyskytují i všechny ostatní nemoci, které tu byly i před Covidem. A řada z těchto nemocí, pokud nejsou adekvátně sledovány a léčeny, může mít velmi těžký průběh někdy dokonce s fatálními následky. Proto není rozumné rušit plánované návštěvy u lékaře, protože tím výrazně zvyšujete riziko zhoršení Vašeho zdravotního stavu, ke kterému při včasném zásahu lékaře nemusí vůbec dojít. Chceme touto cestou ubezpečit všechny naše pacienty, že na Poliklinice se řídíme všemi závaznými předpisy a dodržujeme taková medicínská a organizační opatření, abychom riziko nákazy našich pacientů i našich zaměstnanců snížili na minimum. Proto v případě zdravotních obtíží nezůstávejte doma, nerušte plánované kontroly u lékařů. Pokud totiž k lékaři nepřijdete včas, ohrožujete tím svoje zdraví.

17.3.2020