Praktický lékař - Nová ordinace, zahájení očkování

Nová ordinace praktického lékaře, zahájení očkování
Od úterý 6/4/21 najdete ordinaci praktického lékařství, interny a kardiologie v nových prostorách polikliniky. Najdete nás na stejném patře, ale nad lékárnou. Nově máme k dispozici oddělenou ordinaci pro praktického lékaře a zvlášť pro internu a kardiologii. O postupném navyšování ordinačních hodin vás budeme průběžně informovat.
Obdrželi jsme první zásilku očkovací látky proti koronaviru a zahajujeme očkování v prostorách naší ordinace. Jedná se o vakcinu společnosti AstraZeneca, jinou vakcinu patrně do ordinace nedostaneme. Máme zatím jen omezené množství látky a pacienty si budeme zvát postupně. Máte-li o očkování v naší ordinaci zájem a dosud jste se neregistrovali, napište email na brezany@aambulance.cz. V současné době je možné očkovat osoby nad 70 let a nebo chronicky nemocné.

V ordinaci praktického lékaře probíhá očkování proti Covid19 vakcinou AstraZeneca. V současné době je možné očkovat pouze  u nás registrované osoby starší než 65 let a nebo mladší s chronickými nemocemi.  Máte-li o očkování zájem, přihlašte se emailem na brezany@aambulance.cz.
Pozvali bychom Vás k očkování v termínu od 14/4/2021. Vakcína je bezpečná s účinností 76% symptomatického onemocnění a 100% od závažného nebo smrtelného průběhu, neobsahuje samotný virus a nemůže vyvolat onemocnění koronavirem.
Pokud jste onemocnění Covid prodělali doporučuje se dodržet časový odstup 12 týdnů od positivního PCR testu. Podrobnější informace o očkovací látce Vám naleznete na
https://www.sukl.cz/sukl/covid-19-vaccine-astrazeneca-prehledne-jak-ucinkuje-a-pro     nebo  https://www.precisionvaccinations.com/vaccines/astrazeneca-covid-19-vaccine-vaxzevria
MUDr.Petr Potužník, Za kolektiv zdravotníků Aesculap Ambulance Dolní Břežany

6.4.2021